آرروز فریتو کوبایی-چینی یادآور گذشته ای پیچیده است

[ad_1]

از یک آمریکایی کوبایی برای یک دستور غذای سنتی خانوادگی بخواهید و یک منبع خنده معمولی پیدا خواهید کرد. به هر حال، سالها آموزش به عنوان سرآشپزهای کوچک برای ابولی و مادرانمان به ما آموخته است که غذاهای کوبایی (که عمدتاً در دنیای آشپزی به عنوان غذاهای روستایی در نظر گرفته می شود) در درجه اول یادگیری سازگاری با مواد اولیه و همچنین ترجیحات است. که آشپزی می کند و می خورد در واقع، به نظر می رسد که اگر تا به حال قانونی برای پختن یک غذای کوبایی وجود داشته است که باید از آن پیروی کرد، این است که ایده ای از داستانی که پشت آن سرو می کنید، داشته باشید، زیرا تأثیر زیادی داشته است. بر هویت شما جوانان کوبایی-آمریکایی در حالی که تشویق می‌شوند فنجان‌های برنج و ادویه‌ها را برای غذاهایی مانند ropa vieja و Moros y Cristianos با یک مشت و کمی انگشت اندازه‌گیری کنند، درس‌های اساسی از گذشته وسیع و اغلب غیرمنتظره کشور جزیره‌ای خود را می‌آموزند.

برای من، اولین نسل آمریکایی از مادرم (او با پدر و مادر و خواهران و برادرانش در جریان انقلاب از کوبا فرار کرد)، تأثیرگذارترین درس در فرهنگ کشور جزیره ای ما در یکی از غذاهای مورد علاقه من نهفته است: آرروز فریتو، یک کلاسیک کوبایی با ریشه چینی

آرروز فریتو (که مستقیماً به عنوان «برنج سرخ شده» ترجمه می‌شود و در بین آمریکایی‌های کوبایی تبار به عنوان «برنج سرخ‌شده کوبایی-چینی» شناخته می‌شود) با منشأ چینی‌اش، به عنوان استعاره‌ای برای کشوری است که توسط مهاجرت‌ها و شبکه‌های فراملی ساخته شده است. وقتی برای اولین بار طرز تهیه آرروز فریتو را یاد گرفتم، از چهارپایه برای دیدن روی پیشخوان آشپزخانه خانواده ام استفاده کردم. مادرم که یک آفریقایی-کوبایی بود، تصمیم گرفته بود طرز تهیه این غذا را به من بیاموزد – نه تنها برای اینکه بتوانم در نهایت آن را به نوه‌هایش منتقل کنم، بلکه برای اینکه بفهمم هیچ کشوری از یک نوع آدم تشکیل نشده است. کوبا، جمعیت اروپایی، آفریقایی، بومی و چینی آن، تنها یکی از این نمونه ها بود. از زمانی که مدفوع را تمام کردم، فهمیدم که هیچ خانواده یا رستورانی آرروز فریتو را دقیقاً یکسان درک نمی کند – تقریباً در مورد همه غذاهای کوبایی. با این حال، همه نسخه های او بر سه عنصر مشترک متکی هستند: سس سویا، برنج، و یک درس تاریخ. اندازه گیری ها برای اولی ممکن است متفاوت باشد، اما داستان چگونگی آمدن این غذا، که عمیقاً در آشپزی چینی ریشه دارد، به کوبا آمد، یکسان است.

از سال 1848 تا 1888، زمانی که بریتانیایی ها برای تحت فشار گذاشتن هموطنان خود، نیروهای امپراتوری فرانسوی، اسپانیایی و پرتغالی برای پایان دادن به تجارت برده کار می کردند، کارگران چینی از کوبا مستعمره اسپانیا به عنوان کارگران اجیر شده به دریای کارائیب آورده شدند. در «کوبایی‌های چینی: تاریخ فراملیتی (پیش‌بینی کوبا)» کاتلین ام. لوپز توضیح می‌دهد که چگونه در طول یک چرخه مهاجرت از اقیانوس آرام به نام تجارت کولی، نزدیک به 142000 مهاجر چینی قراردادهای برده‌داری را امضا کردند (با درک کمی و پیش‌بینی شرایط وحشیانه که داشتند). تحمل کردن) به منظور کار در کوبا.

البته آرروز فریتو تنها غذایی نبود که از ورود مهاجران چینی به کوبا پدید آمد. امروزه، رستوران‌های کوبایی-چینی را می‌توان در بخش‌هایی از ایالات متحده یافت (فقط کافی است Nuevo Jardin De China در نیویورک یا رستوران El Crucero در میامی را ببینید) با غذاهایی که همگام با اتحادیه این کارگران و خانه جدید آنها که گسترش یافته است. فراتر از آرروز فریتو اغلب این منوها شامل گوشت خوک کبابی یا گوشت خوک سرخ شده، لوبیا سیاه و برنج (همه زمینه های مشترک برای هر دو فرهنگ از نظر دسترسی و دانش هستند)، محصولات رایج شامل غذاهایی مانند res y brócoli estilo chino و costilla con salda de frijolitos chino است. و با این حال، صرف نظر از رستوران و منو، آرروز فریتو تقریبا همیشه وجود دارد.

این کارگران چینی در طول اقامت خود در کوبا، با استفاده از روش سرخ کردنی چینی، با انواع برنج محلی مانند برنج سفید دانه کوتاه و دانه بلند والنسیا به همراه سایر مواد اولیه کوبایی پخت و پز می کردند. بعد از برنج، مواد اصلی که در آرروز فریتو ریخته می شود، روغن و چربی حیوانی است (خانواده من از چربی بیکن آب شده استفاده می کنند)، و همچنین ژامبون خرد شده آب پز و سایر گوشت ها مانند میگو، گوشت خوک و مرغ. سبزیجاتی مانند نخود سبز و فلفل قرمز نیز اغلب اضافه می شود. سس سویا، پیاز، سیر و تخم مرغ به مخلوط اضافه می شود. در حالی که دستور پخت خانواده من مستلزم این است که تخم‌مرغ‌ها را در یک کاسه هم زده و سپس مستقیماً به همراه سایر مواد داغ به تابه اضافه کنید، مشابه بسیاری از روش‌های برنج سرخ‌شده چینی، من همچنین دستورهایی را دیده‌ام که تخم‌مرغ‌ها را جداگانه مخلوط کرده و به پخت کامل اضافه می‌کنند. . یک بار در یک رستوران کوبایی شام خوردم، جایی که تخم مرغ به عنوان غذای جانبی سرو می شد، غذای ژاپنی omurice. همانطور که مادرم می گفت: “No te lo dije?” – کوبایی ها کارها را به روش های زیبا انجام می دهند.

چیکو چی، دی جی و تهیه کننده با ریشه های چینی-کوبایی، می گوید: «خاطرات خوبی از تماشای آشپزی مادرم در دوران رشد دارم و به یاد دارم که همیشه برنج سرخ شده می پخت. هر دو والدین چی در کوبا، پدرشان در هاوانا و مادرشان در یاروکو به دنیا آمدند. والدین چی در کودکی به ایالات متحده نقل مکان کردند و به زبان اسپانیایی و همچنین تایشان که یک گویش چینی است صحبت می کنند. آروز فریتو با آنها سفر می کند. چی در مورد نسخه مادرشان خاطرنشان کرد: “او به جای اینکه در بشقاب له شود در حالی که همه چیز پخته است، با تخم مرغ املت درست می کند.”

کتاب‌های آشپزی و رستوران‌های کوبایی-آمریکایی، از جمله آرروز فریتو، نمونه دیگری از تفاوت‌های آرروز فریتو بر اساس خانواده، شخص، ترجیحات است. انواع آرروز فریتو را می توان در کتاب های آشپزی مورد علاقه کوبایی ها، مانند سال 1979، یافت. طعم کوبایی: کتاب آشپزی توسط Raquel Rabade و نسخه جدیدتر Marcela Cribel * Comida Cubana: A Cuban Cubanary Journey “. از سوی دیگر، برخی از رستوران ها در ایالات متحده دستور العمل هایی ارائه می دهند که ترجیح می دهند دم خرچنگ یا خرچنگ اضافه کنند. ال کوچینیتو مورد علاقه لس آنجلس، دانیل را محافظه کارانه تر انتخاب می کند. ناوارو، سرآشپز و مالک فعلی، دستور پخت آرروز فریتو را از ابولا خود، سرآشپز سابق ال کوچینیتو، که پدرش صاحب رستوران در کوبا بود، اما او برای درست کردن این غذا بزرگ نشد، آموخت.

«ابولای من واقعاً یک دوست کوبایی-چینی داشت که در لس آنجلس وقتی رستوران را باز کرد با او آشنا شد. او گفت که به او کمک کرد تا برنج سرخ شده را تمیز کند. او به تهیه سس سویا مناسب کمک کرد و نحوه استفاده از وک را به او نشان داد. – ناوارو را به اشتراک گذاشت. هنوز به یاد دارم که ابولا از بالای شانه من نگاه می کرد و مرا راهنمایی می کرد. برنج سرخ شده نیاز به توجه زیادی به جزئیات دارد. شما باید با برنج سرد شروع کنید و تمام برش های چاقو باید یکدست باشد. توسعه روابط شما با ووک و مشعل زمان می برد. کنترل گرما در هر مرحله بسیار مهم است.”

حتی اگر هر مرحله به خوبی انجام شود، ادویه مهم است: ناوارو خرید یک سس سویا را در فروشگاه Echo Park به خاطر می آورد. “و اگر آنها به دلایلی بیرون بودند، او آن را می گرفت [arroz frito] خارج از منو شاید این ما را متمایز کند. “امروز، ال کوچینیتو از همان دستور غذا استفاده می کند، از همان سس (سس سویای تیره پریمیوم بریج پل مروارید بریج طلایی) و همان نگرش در مورد منوی خود. بدون سس؟ بدون آروز فریت.

خورخه رودریگز-خیمنز، روزنامه‌نگار کوبایی-آمریکایی توضیح داد که نسخه‌ای کاملاً شخصی از آرروز فریتو ساخته است. او به جای اینکه به یک دستور غذایی خانوادگی پایبند باشد، پس از دور شدن از خانواده اش در فلوریدا دستور العمل خود را ایجاد کرد. او با اشاره به برنج دانه بلند یاس که معمولاً برای همراهی با غذاهایی مانند روپا ویجا استفاده می شود، افزود: “من محصول خود را به عنوان ترکیبی از کوبایی و ژاپنی با استفاده از لوبیا سیاه و برنج سفید مهاتما درست می کنم. هر آنچه کوبایی ها در مورد مهاتما می دانند.” و arroz. leche. همچنین ادویه های ژاپنی، سرکه برنج اضافه می کند و گاهی اوقات ژامبون را با اسپم جایگزین می کند. غذا یکی از پیچیده ترین و در حال تکامل ترین بخش های فرهنگ است – می توانید تأثیر جهان جهانی شده و مهاجرت را در غذاهایی مانند آرروز فریتو ببینید. این یک غذای کوبایی است که من به ارائه فرهنگ و میراث خود افتخار می کنم.”

به یک معنا، مصرف زیاد آرروز فریتو با قلب کوبانیداد صحبت می کند، به ویژه برای ما که امروز در ایالات متحده زندگی می کنیم. آرروز فریتو نیز مانند افرادی که در سراسر جهان به این جزیره مهاجرت کرده اند، غذایی است که بهتر از افزودنی های فراوان آن درست می شود. و آن را نگه دارید. صرف نظر از کار سخت، صرف نظر از انقلاب یا آزمایشات، این کار ضروری است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum mobil ödeme bozdursu tesisatçısıMobil Ödeme Bozdurma beğeni satın alMobil Ödeme Nakite ÇevirmeTürk Telekom Mobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdur 7/24html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme BozdurmakronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotkronosslotViagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme