آتش سوزی جنگل ها جنگل های غرب را از بین می برد. تغییرات آب و هوایی آن را دائمی می کند

[ad_1]

درختان برنگشتند. در سال‌های پس از آتش‌سوزی Walker Ranch در سال 2000، تام وبلن، بوم‌شناس جنگلی در دانشگاه کلرادو، بولدر، علف‌ها و درختچه‌هایی را دید که دوباره در کوهپایه‌های سوخته رشد می‌کردند، اما او مجبور شد برای یافتن نسخه کمیاب بچه‌های بلند به جستجو بپردازد. کاج های غلیظی که قبل از آتش سوزی بر منطقه مسلط بودند.

وبلن گفت: «به جستجو ادامه دادم و تقریباً هیچ نهالی ندیدم.

یکی از دانشجویان فارغ التحصیل او در آن زمان، مونیکا روتر، که اکنون آزمایشگاه خود را در دانشگاه کارولینای شمالی در ویلمینگتون اداره می کند، نگاهی دقیق تری به خود انداخت و به طور رسمی مکان های تحقیقاتی را تقسیم کرد و سال به سال برای شمارش درختان کوچک برمی گشت. بیش از یک دهه پس از آتش سوزی واکر رنچ، بیشتر زمین های آن فاقد نهال درخت بودند.

اکنون که زمستان فصل آتش سوزی 2021 را خنک کرده است، دانشمندان با درک وحشتناکی که در برخی مکان‌ها جنگل‌های کاج و داگلاس برنمی‌گردند، به جای زخم‌های بزرگ سوختگی در غرب نگاه می‌کنند.

نیروی محرکه در اینجا این است که افزایش دمای جهانی نهال ها را از بین می برد. در بسیاری از نقاط اطراف غرب ایالات متحده، دمای تابستان به اندازه کافی بالا است که درختان جوان قبل از اینکه بتوانند پوست محافظ ضخیم ایجاد کنند، بجوشانند. برخی دیگر آنقدر خشک شده اند که نهال ها قبل از اینکه ریشه هایشان به اندازه کافی عمیق شود که به آب های زیرزمینی برسند، کوچک می شوند. هر دو شرایط می تواند مانع از احیای جنگل ها شود. درختان مسن‌تر می‌توانند مدت‌ها پس از توقف تکثیر در این مناطق زنده بمانند. اما زمانی که آتش‌سوزی این جنگل‌ها را نابود می‌کند و محصولات قابل تعمیر نیستند، علف‌ها و درختچه‌های انبوه جایگزین آن‌ها می‌شوند.

تغییرات آب و هوایی قبلاً زیست بوم ها را تغییر داده است. آتش سوزی های شدید به سادگی آخرین بقایای رژیم قدیمی را از بین می برد.

وقتی وبلن در مورد مشاهدات اولیه خود به سرویس جنگل گفت، در حدود سال 2003، مقامات این نگرانی را رد کردند. در آن زمان، در دوران ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش، این ایده که تغییرات آب و هوایی از قبل باعث ایجاد تغییر شده است، هنوز تا حدی تابو بود. جنگلبانان دولتی گفتند که احیای درختان احتمالا تنها چند سال طول خواهد کشید.

اما در طول سال ها، شواهد جمع آوری شده است. و تحقیقات جدید اجماع علمی را تقویت کرده است که تغییرات آب و هوایی بازگشت جنگل‌های کوه‌های غربی پس از آتش‌سوزی را بسیار سخت‌تر می‌کند.

کیمبرلی دیویس، بوم شناس گیاهی در دانشگاه مونتانا و نویسنده اصلی یک مطالعه تاثیرگذار در مورد چگونگی تغییر آب و هوا در بازسازی جنگل ها پس از آتش سوزی است که در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده است. او در تحقیقات خود مکان به جایی را پیدا کرد که شرایط آب و هوایی جدید دیگر از رشد کاج های جوان پشتیبانی نمی کند. درختان مسن‌تر می‌توانند در شرایطی زنده بمانند که نهال‌هایشان را می‌کشند، اما آینده‌ای ندارند: مانند مردم فیلم علمی تخیلی فرزندان مردم، توانایی تولید مثل را پشت سر گذاشته‌اند. بدون نهال، وقتی آتشی که به اندازه کافی قوی است که درختان بالغ را از بین ببرد، سرانجام می گذرد، به این معنی است که جنگل برای همیشه از بین رفته است.

هنگامی که درختان پس از آتش سوزی بهبود نمی یابند، گیاهان جدید جای آنها را می گیرند. به طور خلاصه، در کوه های راکی ​​شمالی مخلوطی از علف ها و درختچه های جنس ceanothus – مانند بوته برفی است. در بخش‌هایی از جنوب غربی، ساوان‌های ارس و بلوط جایگزین جنگل‌های کاج شده‌اند. ملخ های خاردار اغلب در نیومکزیکو غالب هستند. در کالیفرنیای شمالی، بیشه های متراکم آن از مانزانیت و سیانوتوس. روند کلی: جنگل کمتر، درختچه بیشتر.

نمونه هایی از این تغییر محیطی فراوان است. بیست سال از آتش سوزی در مجموعه دره می گذرد که جنگل های بالغ جنگل مسیر تلخ مونتانا را سوزانده است و هنوز هیچ نشانه ای از بازگشت درختان جوان به بخش های بزرگی از چشم انداز وجود ندارد. شانزده سال پس از آتش‌سوزی پپین در جنگل ملی لینکلن در نیومکزیکو، به نظر می‌رسد کاج‌ها در بسیاری از نقاط برای همیشه ناپدید شده‌اند و بوته‌های بلوط گامبرل جایگزین آن‌ها شده‌اند که می‌توانند در شرایط گرم‌تر زنده بمانند. پس از آتش‌سوزی مهتابی در سال 2007 در جنگل ملی پلوماس، مزارع متراکم خار سفید چاپارال و مانزانیت برگ سبز دوباره رشد کردند، نه درختان.

دیویس گفت: «این الان اتفاق می‌افتد، این فقط چیزی نیست که ما در آینده مدل‌سازی کنیم. ما قطعاً در زمانی هستیم که همه ما متوجه تأثیرات قابل توجه تغییرات آب و هوایی بر عدم احیای جنگل در غرب هستیم.»

مطالعه ای که سال گذشته منتشر شد نشان داد که اگر مناطق جنگلی در رشته کوه های راکی ​​بسوزد، تنها نیمی از آنها به خوبی بهبود می یابند. کایل رودمن، نویسنده اصلی و دانشمند که در حال مطالعه در مورد احیای جنگل در دانشگاه است، گفت: معمولاً دامنه‌های جنوبی و حومه‌هایی که جنگل‌ها به دشت‌ها می‌رسند دیگر نمی‌توانند کاج و صنوبر جوان رشد کنند، زیرا این بخش‌هایی از جنگل‌ها با بالاترین دما هستند. شمال آریزونا دامنه‌های جنوبی در نیمکره شمالی بیشتر خورشید می‌گیرند که باعث گرم‌تر و خشک‌تر شدن آن‌ها می‌شود. و لبه‌های پایین‌تر جنگل‌ها خطی را مشخص می‌کنند که شرایط برای درختان نامناسب می‌شود – با گیاهان کوچک‌تر در مناطق پست و گرم‌تر و درختانی که در ارتفاعات بالاتر و خنک‌تر ظاهر می‌شوند. تنها منطقی است که این نقاط اولین مکان هایی بودند که در شرایط نامناسب برای جنگل ها مجبور به تجاوز از نقطه بحرانی شدند، زیرا تغییرات آب و هوایی گرما را تشدید کرده است. با گذشت سالها، این شرایط نامناسب برای جنگل افزایش می یابد.

ما مدت هاست می دانیم که آب و هوای خنک برای حفظ جنگل های کاج کوهستانی مورد نیاز است. یه جورایی می گفتی: «اوه، چه انتظاری داشتی؟ وبلن گفت: در شرایط گرمتر و خشک تر، جنگل کمتری خواهید داشت. اما مستندسازی و آرشیو منطق با داده ها زمان برد. در این مرحله، او گفت: “دیگر هیچ مقاومتی در برابر این ایده وجود ندارد.”

امروزه، مالکان زمین در تلاش هستند تا با کاشت درختان و کشتن درختچه‌ها، دگرگونی را در بسیاری از نقاط کاهش دهند. به عنوان مثال، سازمان جنگل ها طرحی را برای از بین بردن درختچه های علف کش در جنگل ملی پلوماس پیشنهاد کرده است. کارشناسان می گویند، شرایط آب و هوایی در آنجا همچنان به درختان جوان اجازه می دهد که اگر بوته های سریع رشد نمی کنند، زنده بمانند. هنگامی که آتش‌ها هر چند سال یک بار وارد جنگل‌ها می‌شوند، تمایل دارند کمی بسوزند، روی زمین خزیده و گیاهانی را که با درختان جوان رقابت می‌کنند بدون کشتن درختان بالغ پاک می‌کنند. اما در منظره‌ای تحت سلطه بوته‌ها، آتش‌سوزی می‌سوزد، درختان دیگر را از بین می‌برد و درختچه‌هایی را که می‌توانند به سرعت دوباره رشد کنند، ترجیح می‌دهند. به نظر می رسد این دقیقاً همان چیزی است که Dixie Fire در سال 2021 از مناطق بوته ای ایجاد شده توسط Moonlight Fire در سال 2007 گذشت. آنها امیدوارند با پاکسازی بوته ها از خدمات جنگل، به درختان فرصتی بدهند تا اکوسیستم را به حالت خود-خود بازگردانند. حفظ جنگل .

این تلاش‌ها برای کنترل زیستگاه می‌توانند در مناطقی که در لبه‌ها در حال تزلزل هستند موفق شوند – جایی که دما هنوز به اندازه‌ای پایین است که به چند درخت کاج جوان اجازه می‌دهد ریشه بدهند. اما آنها مهم ترین متغیری را که سرنوشت این جنگل ها را تعیین می کند کنترل نمی کنند: وبلن گفت: «هر چه زودتر شروع به مقابله با مشکل ریشه ای، یعنی تغییرات آب و هوایی کنیم، شانس ما بیشتر می شود. اگر می خواهید این جنگل ها را حفظ کنید، سوخت های فسیلی را در زمین نگه دارید.»

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter Wonmaniakuşadası escortbetroadmobil ödeme bozdur